fbpx

+389 (0) 76 569 705

без политика, САМО ЗАБАВНИ ВЕСТИ!

Погледнете го моќниот спот на Данијела Мартиновиќ за песната „Vjerujem Ljudima“ со […]
Со цел давање придонес во подобрување на условите при третманот и грижата за […]
Со кампања снимена на островот Милос во Грција, Milla Nova ја претстави новата […]
По долго боледување, вчера на 20 март 2023 година, во неговиот дом во Лос Анџелес (САД) […]
077 665 528 | 078 804 631

ЗАБАВА

076 569 705

СПОРТ

Македонските каратисти викендот на меѓународниот карате турнир во Крушевац, Србија, освоија вкупно 30 медали од кои 14 златни, 10 сребрени […]
Денеска и утре Попова Шапка е домаќин на државното првенство во сноуборд на Македонија и „ФИС Сноуборд Куп 2023″, во организација на […]
Вујкото и поранешен тренер на Рафаел Надал, Тони Надал, проговори за кариерата на шпанскиот тенисер и неговото ривалство со српскиот […]
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денес во финалето на Австралија опен го победи Гркот Стефанос Циципас со 3:0, по сетови 6:4, 7:6 и 7:6. Србинот […]
Светската ракометна федерација (ИХФ) одлучи финалето на Мундијалот 2023 да го судат Ѓорѓи Начевски и Славе Николов. Така, ИХФ покажа дека […]
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал потврди дека повредата која ја здоби во 2. коло на Австралија опен ќе го отстрани од терените во следните […]