fbpx

+389 (0) 76 569 705

без политика, САМО ЗАБАВНИ ВЕСТИ!

Луис Назарио де Лима Роналдо стапи во брак со Селина Локс на интимна прослава на […]
Пирс Броснан ѝ приреди романтично изненадување на сопругата Кили за нејзиниот […]
Во свет преполн со трендови за убавина и минливи моди, постои друг свет на нега на […]
Погледнете го првиот тизер новата серија базирана на хит-серијата „Squid Game“.
077 665 528 | 078 804 631

ЗАБАВА

КУЛТУРА

076 569 705

СПОРТ

За Русија како земја нема место на Олимпијадата во Париз во 2024 година и на Игрите следната година не треба да се користи руско знаме, […]
Дуња Иванова е концертна пијанистка, наставничка, докторка на науки за естетика и државен првак во сите велосипедски дисциплини во кои […]
Италијанскиот пливач Алесио Окипинти е победник на 36-тиот Охридски пливачки маратон. Тој патеката „Климе Савин“ од Свети Наум до Охрид […]
Сите 15 пријавени пливачи денеска во 10 часот влегоа во водите на Охридското Езеро кај Свети Наум, на стартот на 36-от меѓународен Охридски […]
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се обратил на Првиот европски куп во џудо, што се одржува во Скопје, на покана […]
Нашата врвна спортистка Дуња Иванова ќе се натпреварува заедно со 84 натпреварувачки од цел свет, во женска сениорска конкуренција во […]