fbpx

+389 (0) 76 569 705

без политика, САМО ЗАБАВНИ ВЕСТИ!

Elementor #7

Полицијата пронашла тело без глава и раце на плажата Бризи Поинт во Њујорк. „Дејли мејл“ сугерира дека телото било откриено две недели откако познатиот ирски режисер Рос Мекдонел (44) исчезнал од својот дом во Њујорк, а неговиот велосипед подоцна бил пронајден на само пет километри од плажата Бризи Поинт. Њујоршката полиција не откри дали осакатеното Текстот (Видео) Две недели по исчезнувањето на режисерот Мекдонел: На плажа е пронајдено осакатено тело без глава и раце е превземен од МАКФАКС.
Српскиот популарен актер Милош Биковиќ и неговата избраничка Ивана Малиќ набргу ќе станат родители. Веста дека поубавата половина на Биковиќ чека бебе ја изненади јавноста, а Ивана е веќе осми месец од бременоста. Како што стана познато, Биковиќ и Малиќ чекаат момче, а сè уште не се знае како ќе се вика наследникот. Блажените денови Текстот Милош Биковиќ набргу ќе стане татко: убавата Ивана сподели фотографија непосредно пред породувањето, блеска во бременоста е превземен од МАКФАКС.
Холивудската легенда, актерот Брус Вилис (68) е „уловен“ при прошетка во Лос Анџелес, додека ужива во зелено смути. Најновите папарацо фотографии на познатиот актер ги загрижија фановите, бидејќи Брус на нив изгледа многу бледо и уморно, а на неговото лице се забележуваат и големи темни кругови. Вилис минатата година откри дека боледува од афазија – Текстот Брус Вилис блед и уморен, актерот „уловен“ на улиците во Лос Анџелес е превземен од МАКФАКС.
Новата песна на Мајли Сајрус крена голема прашина во јавноста, а спотот е снимен во куќата во која нејзиниот поранешен сопруг ја изневерувал со 14 жени. Новата нумера на Сајрус за кратко време стана голем хит, а многу жени го пеат нејзиниот текст. Многумина мислат дека ова е порака до нејзиниот поранешен сопруг, актерот Лијам Текстот (Видео) Мајли Сајрус сними спот во куќата каде екс сопругот ја изневери со 14 жени е превземен од МАКФАКС.
Режисерот Антоан Фукуа ќе снима биографски филм „Мајкл“ за светски познатиот поп-пејач Мајкл Џексон (1958-2009), пишува филмскиот магазин „Hollywood Reporter“. – Според мене, не постои уметник со сила, харизма и чист музички гениј како Џексон. Гледањето на неговата работа влијаеше на мене да правам видеа. Неговата музика и тие слики се дел од мојот поглед Текстот Ќе се снима филм за Мајкл Џексон е превземен од МАКФАКС.