fbpx

+389 (0) 76 569 705

без политика, САМО ЗАБАВНИ ВЕСТИ!

ЗАБАВА

Објавена фотографија од таткото на Вања: Ќе се каеш што не го даде својот живот!

Пратеникот Мартин Костовски објави фотографија од Александар, таткото на убиената ученичка Вања Ѓорчевска, за кого излегоа официјални информации дека ја злоупотребил својата ќерка со намера да извлече пари. Целата вест проследете ја на Фактор.

Другарчиња, соученици, родители и граѓани се потпишуваат во Книгата на жалост за прерано починатата Вања

Во ООУ „Јохан Хајнрих – Песталоци” денеска е отворена книга на жалост за прерано згаснатиот живот на 14 годишната Вања Ѓорчевска.  На службениот влез на училиштето блиските и сите граѓани кои сакаат да оддадат почит доаѓаат да се потпишат во Книгата на жалост и го изразуваат своето сочувство за прерано згаснатиот живот на младата Вања.  …

Другарчиња, соученици, родители и граѓани се потпишуваат во Книгата на жалост за прерано починатата Вања Read More »

Вања, денес не знам во што да верувам! Дури ни во љубовта не можам да поверувам, онаа што го создава и што го брани животот: Наставничка од Битола со трогателен статус

Целата јавност е потресена од веста дека 14-годишната Вања е пронајдена мртва, како и дека во нејзиното грабнување е вмешан нејзиниот татко Александар. Сите тагуваат за оваа малечка невина душа која допрва требаше да го види светот. Ова е објава на наставничката Даниела Петровска од СОУ гимназија „Јосип Броз Тито“ од Битола. „Душата плаче за …

Вања, денес не знам во што да верувам! Дури ни во љубовта не можам да поверувам, онаа што го создава и што го брани животот: Наставничка од Битола со трогателен статус Read More »

По петти пат ѕвезда на легендарниот календар: Наоми Кемпбел е една од „безвременските“

Големата годишнина од култниот календар на Пирели во 2024 година ја одбележуваат големите имиња на забавната индустрија, предводени од уникатната Наоми Кембел. Се навршуваат 60 години од престижното издание, додека една од најпознатите манекенки од 90-тите, која сè уште има значајна позиција во светот на модата, позира за календарот по петти пат. Минатата недела во …

По петти пат ѕвезда на легендарниот календар: Наоми Кемпбел е една од „безвременските“ Read More »