fbpx

+389 (0) 76 569 705

без политика, САМО ЗАБАВНИ ВЕСТИ!

ЗАБАВА

Денеска е Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста: Секоја жена мора да го почитува ОВОЈ обичај!

Македонската православна црква и верниците на 4 декември го слават Воведението на Пресвета Богородица Воведот, или како што се нарекува и Света Пречиста или Дева Марија, во православниот календар е означен со црвена буква. Тој е еден од 12-те најголеми христијански празници. Се празнува како спомен на денот кога Богородица за прв пат била воведена …

Денеска е Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста: Секоја жена мора да го почитува ОВОЈ обичај! Read More »

РОДИТЕЛИТЕ ВО ПАНИКА: Ги советуваат своите деца да не излегуваат од дома!

По страотната вест за смртта на 14 годишната Вања Ѓ, од Скопје, цела Македонија се крена на нозе. Веста молскавично се прошири, а низ скопските улици се чувствува неопислив страв, посебно кај родителите на деца. Откако екипата на „Фактор“ излезе на терен, наидовме на еден татко, кој во разговор со својата сопруга и даваше инструкции …

РОДИТЕЛИТЕ ВО ПАНИКА: Ги советуваат своите деца да не излегуваат од дома! Read More »

СЕ ОГЛАСИ АДВОКАТОТ ЈАНАКИ: Користољубие при првичното киднапирање подразбира да се бараат пари од семејството, пријатели…

Адвокатот Јанаки Митровски на својот фејсбук профил излезе со свое видување за досегашните информации за случајот. „Користољубие при првичното киднапирање подразбира да се бараат пари од семејството, пријатели итн. Девојчето е киднапирано во 07.30 убиено во 10.00 Пари не се ни барани?! Очекувам многу поасално соопштение од колегите и колешки од ОЈО Скопје рано изутрина!“ …

СЕ ОГЛАСИ АДВОКАТОТ ЈАНАКИ: Користољубие при првичното киднапирање подразбира да се бараат пари од семејството, пријатели… Read More »